Cik ļoti sūkā ērika KAMPaņa?

Pēc kaujas visi gudri, arī tie, kas tagad metas analizēt PLL , kā runā – ērika, veidoto kampaņu. Ķeskā un zākā, pats ēriks, protams, turot līniju, teic, ka kļūdas kampaņā neredz (ne jau ka “nav”, vnk “neredz”). Paša vārdiem, pie vainas esot tautas kūtrums un miegainība. Un tas jau ir darbiņš kafijai, trenerim un ārstam, ne jau reklāmistam. Ne jau PRstam reklāmistam jāpiegādā cilvēkiem vēsts, jeb, citiem, nu jau slaveniem vārdiem sakot, jāuztaisa pīrādziņš no sūda.

Neliela retrospekcija un sekcija par AŠku buldozēšanu pa medijiem ērika vadībā man piefiksējusies piezīmēs, tad nu, lūdzu, veldzēsimies atmiņās par burvīgo kreatējumu, kam retais līdzīgs savā meistarībā, izpildījumā un efektivitātē. NOT. Ķidājam pīrādziņu, aiziet!

Ja atmiņa mani neviļ, pirmais šokers aizmigušajai tautai bija AŠ kvadrātā izbazūnētais nodibinājums. Gan relīzes presē, gan klips… šāds te (“comments disabled”, ap 9K skatījumu, 8/67 likes/dislikes):

Aši knaši saņēmis, manuprāt, augstvērtīgu atbildi (apbērts ar fanu komentāriem, video skatīts 50K reižu, 190/9 likes/dislikes), klips nobāl un iet kaktā.

Sauklis un relīzes medijos sašķiebās nevēlamā gaismā, kad tautā ļoti populārā VVF publiski paziņoja vispārzināmu, bet atgādināšanas vērtu matemātisku faktu: 0+0=0. Ar to arī matemātikas balets noslēdzās un paslēpās informācijas mēslainē, īsāk sakot FAIL #1.

Knapi bija gaisusi no tautas atmiņas pirmā skandalozā pozitīvisma kampaņa, kad uzsākās līdzīga, tikai bez ārstiem – neatlaidīgi skalodama smadzenes gan pa radio, gan TV. Šeit tā ir,

This video is no longer available due to a copyright claim by Intrigue Music, LLC c/o Patrick Watson.

ak vai! Jap. Zagtās fona dziesmas autori noslīcināja ērika ķeņkerējumu ar seju podā. Un arī šim garadarbam atradās parodētāji (Kustība Par Savu Kabatu*). *sen izgudrots, manuprāt, viens no precīzākajiem bēdīgo miljonāru kluba PLL apzīmējums ever. Velti dīdīti ābolu dalītāji un pērkamie Buļi, FAIL #2.

Liekam jaunu (zagtu) bildi iekšā! šis gads laimīgajiem latviešiem ir nesis, skaitu, divus burvīgus logotipu FAIL, bet es neņemšos tagad analizēt jau tā n reizes publiski apčurāto Citadeles irzīmi. Saules gaismu ieraudzījis targeta targets: PLL logotips.

 

Varētu jau vicināt FAIL #3 karodziņu. Bet grūti pauzēt šis fantastiskās zīmes (varētu teikt – dubultnulles) priekšā, jo nākamais solis ir No Politikas Brīva Zona Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā – šajā teikumā sarkasma un pēdiņu nevar būt par daudz. Tadā – skatiens grīdā, grīdā: pirkums.

No Politikas brīvā zona Latvija mēs tev d!r$am i dzirdam ir vesela atsevišķa tēma, par kuru var runāt visādos mērogos un dziļumos. Gan sākot ar to, kā Latvijas Visu Laiku Debīlākās partiotiskās filmas Rīgas Sargi cepējs Ēķis ir pagūlies zem cieta AŠa ar visu savu pērkamo “NE”atkarīgo televīziju, turpinot ar aptaujas jautājumiem, kuri, tulkojot uz skaidru valodu ir apmēram tādi: “Kas jums garšo labāk (a) maize (b) dubļi” vai arī “Vai latvietim vajadzīga pašapziņa (a) jā (b) jā” (tas laikam pieder pie smadzeņu iemidzināšanas paņēmieniem un kādam miegainākam skatītājam šķiet, ka viņa viedoklis varen labi pārstāvēts skaistajā, patiesajā pārraidē). Nemaz nerunājot par saturu, piemēram, diskusijām par mežiem vai apšaubāmiem grafikiem diskusijas fonā tautiešu iebiedēšanai (vēsts: VISS IR SLIKTI! CHaange, we need chaange!). Katru reizi pārraidē, apzīmēts ar fantastisko “Latvijas tēla veidotāja” birku, sparīgi izpaužas eksperts visās jomās un tautas varonis ēriks; neaizmirst ierasties, bet aizmirst mājā pomponus karsējs ēķis. Tautā par Matiem iesauktais pērkamais Burkovskis tēlo moderatoru, nepārtraukti iejaukdamies sarunā ar savu viedokli un uzdevumu apklusināt nePLLiskus runātājus, piemēram, vektoram nederīgos sfēras speciālistus. Fonā paklausīgi sēd šleserjūgends un pa dažai pareizi noskaņotai kukažiņai. Vārdu sakot, neredzēta budžeta un neredzētas nekaunības farss un cirks. Varētu jau teikt – FAIL #4, bet grūti teikt, vai uz dabas apdalītākiem ļautiņiem šis murgs gadījumā nav iedarbojies dubultnullei vēlāmā virzienā.

Raidījuma īpašs dekors ir tautas pasakas maigā balsī, padomju dokumentāriju stilā diskusiju starplaikos, kā arī jaunajā modes žanrā – flomāstera minimālisms – veidotas multenītes; vienkāršā tauta pavelkas, jo kuram gan nepatīk multenes, pat tik debīlas, ka apspriest nav vērts.

Tupās ērika minimultenes “fakti un loģika pakārtota mērķim” knapi pavelk uz speciālu atsevišķu FAIL, jo ir vājākas pat par tiem freestyle izdomājumiem, ko vidusskolnieki ģenerē literatūras stundās neizlasītas grāmatas vietā. (“daudzi joprojām domā, ka ir naudas ezers” un izdomātā Anniņa, nu nepaceļas pat vārds, lai šo ķeskātu, ož pēc izmisuma).

Grūti teikt, kurš ir PR idejas projekts-Poliščuka vai projekts-rumpītis-Ulmanis autors, kas abi pelnījuši mazliet skatuves gaismas šajā bēdu stāstā. Poliščuka murrādama pagūlās zem cietiem AŠiem un dabūja dāvanā tejātri un no Hermaņa biezāku vārdu, toties Ulmanis tika izrakts no zemes, uzgriezts, palaists ēterā ar mazām skārda bundziņām, bet netīšām sarunāja ne to, tāpēc tika nolikts mantu skapī. Bet Saeimā tomēr tika, kopā ar abiem AŠiem. Par ko īpaši smieklīgi. Šis vīrs, izrādās, vada šo burvīgo kustību! Ulmanim pieder citāts, kas lems aizmirstībai Repšes pērli: “Sasolīt nekad nevar par daudz”, LTV1 tiešajā ēterā, 2.okt vakarā, atbildot uz žurnālistes jautājumu, vai neesot par daudz solīts. Ah. FAIL #cik 5? Un ideja noteikti sākumā likās Tik Laba…

@Maris_Zanders: Guntis Ulmanis skaidro PLL neveiksmi: “Mani bukleti palika manas mašīnas bagāžniekā, un manas runas palika manā galvā” Vai dieniņ… 🙂

Jau te šausmīgi daudz un plaši, bet es negribu melot tagad tiešajā ēterā un teikt ka tas ir viss. PLL kampaņas FAILam nav un nav gala. Vesels milzīgs giga fail bija PLL avīžspams, kas ienāca pastkastē ar izanalizētu astotnieku un homofobiju. Sākoties ar vārdiem “es esmu tiešs cilvēks, prezident” jau signalizē, ka avīzei ar realitāti sakara maz (prezident?). 15 centimetrus tālāk buldozers un raķete pārtapis par traktoru un zirgu un atrodas purvā. Bez dzejnieka. Pāršķirot lapu uzduramies jau brīdi atpakaļ PLL aģitblogā “parlabulatviju.lv” lasītajai ērika?nila? sviestavēstij drebošā panikas balsī par slepenu valdības plānu. Bez komentāriem. Blakus – šķību kā izkapts seju sabozis bargi vēlētāja pierē ieskatās šlesers pats. Zem viņa avīzē izvietojusies Poļiščukas meita.

Kaut kur tālāk, uzmanīgu lasītāju sasmīdinās Photoshopēts Pīks.

 

 

Turpinot cirku, Pujats un co arī uzaģitē kaut ko par tēmu. Kā zināms, vecais krabis zina, ko runā (ne kurš katrs zin, ka pedofilija ir tad, “kad liels homosekuaļists satiek mazu homoseksuaļistu”). Pujats, ka zināms, liels cietu politiķu draugs un gatavs sarkanā cepurītē iet caur mežu kaut uz pasaules malu kristīgu vērtību, piemēram, šleserūdens dēļ.

Tad rosolā vēl mazliet Poļiščukas, un tad slavenais “Geji balsos par Vienotību”. Līdz šim brīdim nezinu, vai to vērtēt ka FAIL tāpēc, ka sanāk reklāma Vienotībai vai vienkārši tāpēc, ka tizli. Neveikls mēģinājums apgalvot, ka, ja reiz Mozaīka aicina savējos balsot par Vienotību, tad…lasītājam… ēe… jabūt..par PLL? Es laikam pārāk slitki saprotu to visu geju padarīšanu=^_^=, bet man nepielec, kā seksuālajai orientācijai jāiedarbojas uz politiku un biznesu (uz Cieti! gan). Vispār, cik zināms, agresīva homofobija ir raksturīga latentiem gejiem un traumētiem vīriešiem un diez kā neliecina par augstu intelekta un kultūras līmeni. Tāds māla jājamzirdziņš. Grūti teikt, vai homofobu urlu virziens beidzot bija pareizais solis īstena PLL vēlētāja virzienā, vai kļūda. Kas to lai zin.

Interesanta stila izvēle arī galvenajai ilustrācijai, or is it me?

 

Lappusēs gozējas aplokšņu algu magnāts, bēdīgais miljonārs, kurš ieberzies ar nekustamo biznesu, bēdīgā miljonāre, kuru nervozu droši vien padarījušas bagātību neatnesušas kredītsaistības un parādi, dievticīgā šlesera kundze un citi jauki radījumi, kurus visus bēdīgo miljonāru klubiņā apvienojušas dusmas uz krīzi. Un beigās: šlesera slavenais špagats, bērnu zīmējumi, Intas Feldmanes kūkas receptīte un vienkārši ģeniāli joki. Es atļaušos citēt: turieties pie krēsliem, smiesieties kā negudri:

Vienīgā reize, kad Čaks Noriss kļūdījās, bija, kad viņš neticēja, ka Šlesers kļūs par premjeru.

Re kā!

Šlesers brauc pa ceļu, viņu apstādina policists ar radaru.
Šlesers: – Kādēļ apturējāt? Es taču braucu ar atļauto ātrumu.
Policists: – Šajā ceļa posmā buldozeri tik ātri braukt nedrīkst.

Skolotāja prasa Jānītim: – Kas tu gribi būt, kad izaugsi liels? – Šlesers, kurš gan cits!

Mazs Lāčuks un mazs Pūķītis uz ceļa satikās un brīnījās. – Kurp iedams, Lāčuk? – Bišu kāpt. Tik Valūtas fonds neļauj.

– es domāju šis noteikti ir populārs iekšējais joks tieši bēdīgo miljonāru klubā, kāpēc tas publicēts avīzē, kas domāta nabadzīgajiem idiotiem, kam jāievēl šleseri.. grūti teikt.

Autoru studijā!!!

Un kur nu bez CIETI! Tik daudz ņirgāšanas laikam nebija dzirdēts ne par vienu politisko kliedzienu. Gan psihologu pārdomas, gan karikatūras un vēl karikatūras un dīvainas bildes, pat mājas lapas, tam vien veltītas. Cieti dabūja visa veida uzmanību, ka nupat jau ēriks varētu ietītaroties starmešu gaismā un teikt, ka Cieti ģenerē bezmaksas publicitāti, tomēr efekts vairāk līdzinājās kaut kam šādam:

[Monty Python. Conquistador Coffee Campaign skečs]

Ar to pašu šķībo šlesera seju CIETI piekliedza visu Latviju, un šķībā seja sūtīja tādus ķermeņa valodas signālus*, ka nav iespējams izskaidrot ērika izvēli, es gribētu ticēt seriāla cienīgām pasakām par to, kā cēlsirdīgais ēriks sabotē PLL kampaņu, bet par to nekas realitāte neliecina, tāpēc atliek vien piešķirt FAIL un doties tālāk. Piebilstot vien to, ka signāli, ko sūta “cieti” ir tādi, ko ar ķermeņa valodu labāk vispār neilustrēt.

*Half smile: Similar to a cocky sneer, the half smile indicates he isn’t being sincere. According to expert Patti Wood, “It’s a split-face gesture. Each side of his face is telling a different story.” It could either mean he’s not completely into you, or is looking for a one night stand that goes no further than the front door–as you’re on your way out the next morning. web

Ko tikai neizmēģina izmisušais ēriks cepot PLL pīrādziņu. Nespējot, kā baumo, pārpirkt Lapsu (grāmatas “Šofera dēls Minhauzens” autors), ēriks gatavo prettriecienu, kas pārsteidz ne tik daudz ar izdomu, cik ar nekaunību (u fo real?). Oskaru studijā Šleseram, kurš ir cītīgs darba darītājs, un, ko vajag to vajag: PLL PRsti sasauc preses raudkonferenci. Tādu teātri sen neviens nav rādījis, un, kā vienmēr ir kāds, kam raudoši kaķēni var pārdot arī barankas caurumu. Diez kā neslīd Šlesera stāsts, bet sīpols noteikti atmaksājās. Arī par šo personīgo Ainara traģēdiju visādi cūkas internetā nebeidz ņirgāties un top arvien jaunas un jaunas parodijas, tautas folklora kūsāti kūsā.

OFFTOPIC: Vai kāds vēl atceras Annu? Puntusa Annu ar laptopu? Annai ar ēriku sakara noteikti nav nekāda, ļoti ticams, ka iniciatīvas izdarīt kaut ko tizlu viņai un viņas “komandai” pieticis pašiem, bet tas bija tāds pirmais balodis, ka cirks nāk uz pilsētu. YouTube gan saka, This video is private. Tādu skaistumu [aizķēries FLV] nav labi slēpt no pasaules!

Visam pa vidu pāris mākslinieki, kam beigusies nauda vai arī jārūpējas par savu karjeru pat ja jāguļas burgerī zem zemAŠ Poļiščukas ieraksta it kā par savu naudu PLL radio reklāmas. “Pateicība”, tā to sauca, jā laikam. Gara acīm redzu čaklu un motivētu PR komandu, kas, telefoniem rokā, laptopiem klēpī, ģenerē sarakstu ar pērkamiem no naudas stipri atkarīgiem sabiedrībā populāriem cilvēkiem, ar ko padraudzēties.

Un visbeidzot, lai visiem būtu skaidrs, kam likums nav rakstīts, lai būtu skaidrs, ka uz spēles likts daudz, lai būtu skaidrs, kurš te ir izmisis, dienā, kad politiskā aģitācija ir aizliegta, ielās parādījās pērkams Ozoliņš Par Labu Hokeju. FUUUUUUUUUUU. Vēlāk (loģiskais UN starp PLL/Dinamo Rīga) Savickis lūpai trīcot piktojās, ka tauta esot stulba un darot nepareizo izvēli. Jā. Sūdīgu izvēli, cik zinu, izdarīja īsti vai pirkti ~7% Latvijas iedzīvotāju.

Oficiāls FAIL un apbalvojums ērika KAMPaņai, kas mocīja Latvijas iedzīvotājus nepiedodami ilgi un aktīvi, ka var tikai ar šausmām iztēloties, kāds piķis tika pumpēts, lai AŠi būtu cieti, ir vēlēšanu rezultāti. Viena deputāta vieta Saeimā esot izmaksājusi 71’000-111’000Ls (kā kurš avots te rēķinājis, turklāt ši ir oficiālā summa, kas neierēķina Pateicības un Sakritības). Šlesers atzīst sakāvi un smaida kā cepumus paēdis. Šķēle plakšķina nevainīgas acis un saka “es jau tā arī zināju, es jau tā arī teicu!” (kā tāda sieva, jei bogu :D) un pirms tam kaut kur paklaigā, ka rezultāti esot nopirkti, acīmredzot nezinot citu veidu, kā rodas rezultāti, Šķēle jūtas pārsolīts. Jaatzīst gan, ka dipadu dapadu kukaragā traktoram, Šķēle savu ir panācis un iejājis Saeimā. Ko īsti nevar teikt par Šleseru, kurš ir drīkst justies bišku uzmests, ņemot vērā to, kas dzirdēts par viņa reitingiem paša vicemērotajā Rīgā, Šķēles vilkšana negrib izskatīties īsti atmaksājusies.

Tikmēr no ērika bēru/svētku vakarā nebija ne smakas. Nenāca, laimnesis un reklāmas guru, saņemt apsveikumus, ziedus, tautas un klienta karstu mīlu, ne TV ekrānā kā šī un tā tēla veidotājs pamācīt visiem, kā dzīvot un ko drāzt.

You may also like