Dators. Tas ir ļoti sarežģīti.

Programmētāja mūžīgā sāpe.


xkcd.org

BTW, bija drūmā pagātnē laiki, kad es savas tehniskās izglītības dēļ tiku ekspektēta (ar datoriem un tīkliem stipri nesaistītā) darbā lodāt zem galda ar skrūvgriezi un “salabot tīklu”, un “izdzīt vīrusus”, un mūždien ir kāds, kas neprot atvērt ļoti-svarīgo-failu (kādu docx vai pdf) vai nokopēt Draugos bildīti – un tam, kā zināms, ir domāti inženierzinātņu maģistri, programmētāji un sistēmanalītiķi).
Par to vajadzētu brīdināt augstskolā – esiet gatavi neskaitāmiem idiotiskiem useru requestiem, 8 obligātās psiholoģijas/userhandlinga lekcijas, un te jums saraksts ar vārdiem, ko lietot nav jēgas (piemēram, kods, xml, strukturēti dati, kodējums, klients, serveris, arhitektūra, paplašinājums, pārlūks, operētājsistēma un tā tālāk un tā tālāk). Pareizi jāsaka: ķeburi, interwebs, mapīte un Windowz.

You may also like

3 Comments

  1. Oi! Pēdējais teikums: spēcīgi, it sevišķi kad atceros "mammas lapsiņu" un "tēta ēzelīti" (tb firefox un IE ikonas uz darbvirsmas). ((:

  2. Nu jā, ir ļoti daudz šādu "viltus" izsaukumu pie klientiem, kad tie sastāsta, ka tas un tas nedarbojas, bet izrādās trīs kliksku attalumā tā funkcija, vai vienkārsi pogas uz klavieres saspaidītas turot ctrl vai win taustiņu..

  3. Baisi, ja "izsaukumi" ir tiešais darba pienākums (es droši vien izjuktu pa vīlēm, ja man būtu jāstrādā par restarta supportu), useri un viņu pasaules redzējums man, kā ne-kādam-ne-sisadminam iedveš nāves šausmas. Ir vesels bataljons cilvēku, kas acīmredzot domā, ka, piemēram, Datorzinātņu fakultātēs studenti to vien mācās kā Wordu (un Exceli, un interwebus) – šitas mani nogalina :DXD (un Būvniecības fakultātē cementē, un Mašīnbūvē – būvē mašīnas, un Ķīmiķi iegūst hloru un tā tālāk)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *