Ir dati: ātrie kredīti, otrā daļa – pagarināšana

Pirms kāda laika rakstīju par vieniem nosapņotiem datiem, kur kāds iedomāts idiņš apmēram piecās dažādās kredītkompānijās sagrābās mazus kredītiņus tipa Ziemassvētku rosolam un tad gadu ar tiem dancoja, ņemdams kredītu, lai atdotu kredītu: Sms Kredīti – Pirātu Laipa (20.01.2013.)

Ja esat jau apraduši ar šo domu, ja tai vispār ir iespējams noticēt, tad prasās turpinājums.

Kā tad klājas mūsu varonim?

Tad nu tā: ir labas ziņas. Taisnība uzvarēja: mūsu censonis pēc sen pelnītās spīdošās uzvaras SMSkredit maratonā intervijā Privātajai atzinās, ka cita starpā ir kvēls IT autodidakts, ko izlasījis, kāds liels Latvijas alus darītājs saprata, ka tieši šo cilvēku ir meklējuši sava IT direktora amatam un nekavējoties pārpirka speciālistu savā komandā. Darbs kaulus nevis lauž, bet gan pārvadā jaunā Audi A8 darba automašīnā ar ādas salonu, turklāt jāstrādā tikai 4 dienas nedēļā, piekto uzņēmums atvēlējis dārgiem IT kursiem ar afterparijiem Berlīnes klubos un Tallinas SPA. Visus SMS kredītus atdevis no pirmās algas, par atlikušo uzdāvinājis sievai VW Beetle. Savukart sev – mīļāko, jāšanas slavenību turpat no sava novada. Pēc pirmā mēneša formāla pārbaudes laika alga divkāršota un nonākusi spīdīgu žurnālu TOP simtniekos, lielākā veselības problēma ir zeltains Alpu slēpošanas iedegums, atslodzei katru vakaru restorānā, kur laipni sagaida designēts viesmīlis pie helikopteru parkinga puses ieejas, kaut ko dvēselei gatavs piedāvāt jauks vīnzinis, savukārt bērnus katru rītu privātskolas zaļajā pagalmā starp dalmāciešiem ieved auklītes uz motocikliem. Oh, wait,

 

Aaawwww, sorrīi, neeeeee, tikai sapnis sapnī! Trr, trrr, celies, omaigād!

Jā. Es samuldēju.

Labošos.

Domāju, ir labs brīdis jaunam grafikam. Jaunais grafiks dziļi sirdī ir tas pats vecais grafiks, tikai dati ir nākuši klāt par pēdējo pusgadu, un aina, teikšu godīgi, iegājusi tādā rutīnā, ka man jāapsola sev šokolādīte un vīns, lai piespiestos savadīt tos tabulā, un mūsu attiecības atdzisušas, ko jau varēja noprast vērotājs, kas zina, ka grafiks mums ir tikai reizi pusgadā. Tomēr daži jaunumi ir – atgādināšu vai izstāstīšu jaunu vecumu: janvārī, pēc sēdēšanas uz smsiņiem aptuveni gadu, mūsu varonis sāka ņemt kredītus, lai atdotu esošos kredītus. Tolaik es biju stāvā sajūsmā par šo parādību, jo līdz tam man bija licies, ka tas ir mīts un joks. Nav nekāds mīts un joks, tā tas atkārtojās vairākas reizes, bet tad, apmēram gada vidū ieņēma jaunu, vēl rēcīgāku pozu. Wait for it…

2013. gada janvāra grafiks

Pirms tam – īsais intro tiem, kas nekad nav ņēmuši SMS kredītu vai arī nekad nav mēģinājuši parēķināt, ko paņēmuši:

SMS kredītu parasti iedod uz dienām 30, par šo vienu mēnesi paņemot kā kurš, bet aptuveni 10% no aizņemtās summas saucamajā komisijā, kas pat uz skaitļiem kūtram skolasbērnam ļaus aši aprēķināt, ka gada procentu likme šādam kredītam ir kaut kas ap 120%. Bet tā – uz papīra – nu nieks vien, 10% no summas, cik – 6? 10 lati? 20? Nieks vien. Taču gan devēji gan ņēmēji ir izveidojuši brīnišķīgu parādību, kas saucas pagarināšana. Ar šo fantastisko iespēju jau īsumā lasītāju iepazīstināju janvārī, tāpēc neatkārtošos un joprojām centīšos ilustrācijai neievietot pagarināšanas baneri no pornosaita.

Pagarināšana ir vēl superīgāka par pašu kreditēšanu. Nauda, protams, jāatdod būs tāpat, bet mazliet vēlāk, toties maksa par no-tagad-līdz-vēlāk naudas sakasīšanas mēģinājumu ir ap jau gabaliņu lielāka par tiem 10%, par vienu no redzeslokā nonākušajiem kredītiem tā ir nepilni 13%, par otru – apaļi 20, gadā tāda sastādītu attiecīgi ~150% – 200%, kas pēc jau 5 pagarinājuma arvien tuvojas kļūšanai par reālajām šī kredīta izmaksām, par abiem pagarinājumos jau atdoti pie 130 + 160 latu. Paši kredīti kopsummā – drusku pāri 300Ls. Vēl pus gads un no 100 Ls kāds būs uzvārījis 300.

Nu lūk – tagad jaunā slimības fāze, un es nejokoju, ir ņemt kredītu, lai pagarinātu kredītu. Nopietni.

Zemāk grafiks, kā tas vopšem izskatās katru mēnesi (praktiski vienādi, tikai mīnusi aug un aug):

Tad īsos vārdos – stāsts joprojām ir par to, ka, piemērm šis, nekonkrēti vispārīgais idiņš, labi padzīvoja un rokā paturēja apmēram 230 latus kaut kad 12taa gada sākumā, pēc tam aši iestājās atkritiens pārādu atmaksāšanā un ap nulli sēdēts visu kadu, līdz šai dienai komisijās un procentos kredītu kompānijām samaksājot aptuveni 760Ls, un plānotās komisijas un procenti ir vēl ap 450Ls, ar noteikumu, ka nekādi kredīti vairs ņemti netiks, bet jokus pie malas. Turklāt pirmajā vērojuma gadā tie bija ap 15-20Ls mēnesī, tad tagad, līdz ar pagarināšanas bumu, tie ir 45 līdz pat nepilniem 100 Ls mēnesī tīri par uzturēšanu – tā ir naudua, kura vienkārši ņemama uzreiz nost no algas un atdodama tālāk par, citējot vārda “vēsture” definīciju: dzīvi un darbību pagātnē.

Ikmēneša pagarināšanas nobīde vizuāli līdzinās ienadža ainai no filmas Melnais Gulbis (es bildi nelikšu, un tie kas nezina, nezina arī to, ka būs man pateicīgi). Labāk grafiks:

Kredīta pagarināšana

Kāpēc grafiks šeit lieti noder – labi var redzēt, kā zobens katru mēnesi pārbīdās un par kripatiņu pagarinās. Tā tas pieturas jau labu laiku, vienīgais, kas līdz šim ir mainījies ir grafika y ass zemākais punkts, jo grafiks sācis līst ārā pa apakšu mīnusos. Ja gana debīla nav pati hroniskā pagarināšana, tas papildu sajūsmu izraisa fakts, ka jau otro reizi redzu, kā tiek ņemts kredīts lai pagarinātu, nevis lai atdotu, kaut vienu no abiem, bet pagarinātu.

Kopumā apmēram tāds progress un apmēram tāds arī jautājums – kas ir ātro kredītu ņēmēja stulbuma virsotne un ar ko tas viss beigsies.

Droši varat likt likmes, kur tas viss ies tālāk, tomēr stabilā tendence uz arvien dziļāku ž, droši vien neļaus jums daudz vinnēt, liekot uz tādu pat turpinājumu, jo pagaidām viss liecina par to, ka konkrētais indivīds ir bez 5 minūtēm nemaksātāju sarakstā un tikai naudīgs Jēzus šo aitu var glābt. Labāk ieguldiet minikredītu kompānijā.

You may also like